Haber

Asker oğullarını Suriye’ye uğurlamak için gittikleri Adıyaman’daki depremde öldüler.

SURİYE’de görevlendirilen astsubayın oğullarını uğurlamak için Adıyaman’a giden Ali Çiftçi (57) ve eşi Dürdane Çiftçi (51), depremde kaldıkları binanın çökmesi sonucu hayatını kaybetti. Kahramanmaraş’ta. Çift, memleketleri Sivas’ta toprağa verildi.

Depremin sarsıldığı ilçelerden Adıyaman’da, merkezi üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde olan oğulları Uzman Çavuş Hasan Hüseyin Çiftçi’yi görmeye giden gardiyan Ali Çiftçi ve eşi Dürdane Çiftçi, dün depreme yakalandı. Cumhuriyet Mahallesi’nde 4 katlı bir bina. . Sivas E Tipi Kapalı Cezaevi’nde görevli Ali Çiftçi, eşi Dürdane Çiftçi ve oğulları Hasan Hüseyin Çiftçi binanın çökmesi sonucu enkaz altında kaldı. Uzman Çavuş Hasan Hüseyin Çiftçi kendi imkanlarıyla yaralanırken, anne ve babası hayatını kaybetti.

Otopsi işlemlerinin ardından cenazeleri Sivas’a getirilen çift için Ay Yıldız Camii’nde cenaze namazı kılındı. Cenazeye Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Turan Topgül, Astsubay Astsubay Hasan Hüseyin Çiftçi, yakınları ve vatandaşlar katıldı. Çift, kılınan namazın ardından Yukarı Tekke Mezarlığı’na defnedildi.

Gardiyan Ali Çiftçi’nin Adıyaman dönüşü emeklilik dilekçesini kurumuna sunmaya hazırlandığı öğrenildi.

espiyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu