Teknoloji

TEKNOFEST Drone Şampiyonasına Başvuru İçin Son 3 Gün

Gökyüzünün en hızlısı benim diyorsan TEKNOFEST Drone Şampiyonası seni bekliyor.

Başvuru için son gün 15 Ocak 2023!

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Proje kapsamında düzenlenen TEKNOFEST Drone Şampiyonası yoğun ilgi görüyor. Drone yarışçılarının kıyasıya mücadele edeceği bu şampiyonada yerinizi almak için acele edin. Başvuruların devam ettiği TEKNOFEST Drone Şampiyonası için son başvuru tarihi 15 Ocak 2023! 

TEKNOFEST Drone Şampiyonası ile Havada Büyük Yarışma…

Gençlik ve Spor Bakanlığı onayı ile 2017 yılından bu yana ülkemizde düzenlenen ve kapsama alınan STM başkanlığında düzenlenen TEKNOFEST Drone Şampiyonası’nda havada büyük bir rekabet yaşanıyor. Türkiye Hava Sporları Federasyonu İnsansız Hava Araçları Şubesi bünyesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Müdürlükleri tarafından verilen sporcu lisansı sahibi kişiler ve drone sporlarına ilgi duyan herkes TEKNOFEST Drone Şampiyonası’na bireysel olarak katılabilir. uygulama.

Bu yıl yine 3 etaptan oluşacak TEKNOFEST Drone Şampiyonası, ilk etap 02-05 Marttarihlerde İzmir’de, ikinci etap 16-19 Marttarihlerde Ankara’da olacak. İki aşamadan sonra en iyi skora sahip sporcular TEKNOFEST 2023 İstanbul’daolacak Büyük Final Yarışmaya katılmaya hak kazanacak. Dereceye giren sporculardan birinciye 30 bin TL, ikinciye 20 bin TL ve üçüncüye 10 bin TL hediye edilecek. Ayrıca TEKNOFEST Drone Şampiyonası Büyük Final yarışının galibi yine TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenecek olan World Drone Cup’ta ülkemizi temsil edecek.

Sporcuların yoğun ilgi gösterdiği TEKNOFEST Drone Şampiyonası heyecanına ortak olmak için hemen www.teknofest.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-erdek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu